Kabiny lakierniczo-suszące


Kabiny lakiernicze dla przemysłu meblarskiego to najczęściej osobne kabiny lakiernicze i oddzielne kabiny suszące. W tym przypadku wielkość kabiny lakierniczej dopasowana jest do ilości malarzy pracujących jednocześnie, wielkości malowanych detali, przyjętej technologii malowania i oczywiście warunków lokalowych. Z powyższych względów kabiny lakiernicze przeznaczone dla przemysłu meblarskiego mają bardzo różne wymiary i nie zdarzyło się nam wykonanie dwóch identycznych.

Kabiny lakiernicze ASTHERM projektowane są w ten sposób, by zapewnić jak największą wszechstronność, dlatego przyjęliśmy, że standardowa wysokość kabiny wewnątrz, mierzona od powierzchni krat podłogowych do filtra sufitowego wynosi aż 3000 mm. Dzięki temu w takiej kabinie można malować również elementy przestrzenne typu: komody, szafy, lady, itp.

ASTHERM - producent i dostawca kabin lakierniczych, lakierniczo-suszących, stref przygotowania, ścianek malarskich, systemów wentylacyjnych, układów rekuperacji i wymienników ciepła - Kabina lakierniczo-susząca dla branży meblarskiej

W kabinach lakierniczych dla przemysłu meblarskiego stosowany jest różny, zależny od potrzeb, ruch powietrza. Zawsze występuje nawiew ciepłego, czystego powietrza przez sufit filtracyjny, dzięki temu lakiernik oddycha czystym powietrzem. Sufit filtracyjny może być umieszczony bezpośrednio nad stanowiskiem lakierowania lub być nieco przesuniętym. Wyciąg zapylonego powietrza obywa się przez kraty podłogowe - w kabinie z pionowym ruchem powietrza, przez filtry zlokalizowane w ścianie bocznej /szczytowej - w kabinie z krzyżowym ruchem powietrza, lub jednocześnie przez kraty podłogowe i filtry w ścianie bocznej/szczytowej - w kabinie z kombinowanym, pionowo-krzyżowym ruchem powietrza. Każde z tych rozwiązań ma zalety i wady, a o wyborze decydujemy wspólnie z Inwestorem po określeniu rodzaju i ilości malowań oraz korzyści wynikających z poszczególnych rozwiązań.

Jak zwykle w lakierni istotnym czynnikiem jest jasność i rozmieszczenie oświetlenia. W zależności od profilu produkcji proponujemy różne warianty: lampy pionowe, lampy poziome, również w dwóch i więcej rzędach, lampy poziome + lampy w suficie świecące do dołu. Podobnie jak w przypadku sposobu wentylacji, tu również uzgadniamy i proponujemy najwłaściwsze rozwiązanie, zależne od specyfiki produkcji.

Układy wentylacyjno grzewcze, albo zapewniają parametry bezpieczeństwa zawarte w normach, albo przygotowywane są na podstawie indywidualnych opracowań. Systemy ogrzewania powietrza: olejowe, gazowe, gorąco-wodne. Dodatkowo możemy zastosować układy rekuperacji oparte o bezobsługowe wymienniki krzyżowe o sprawnościach znamionowych do 75%.

Więcej szczegółowych informacji na temat:  Kabina lakierniczo-susząca dla branży meblarskiej  udzielimy indywidualnie - wyślij do nas wypełniony formularz:

 

    Podobne tematy:

 

NASZ ADRES

ASTHERM Sp. z o.o.

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 13,
05-530 Góra Kalwaria k. Warszawy, Polska

tel:  +48  22 717 74 02
tel:  +48  601 227 632
fax:  +48  22 717 74 00
mail:   info@astherm.pl

KRS: 0000232042
NIP: 123-10-48-349
Nr konta:
09 1910 1048 2787 7758 1378 0001

Herr Marius Neldner

Nürnberg, Deutschland

tel:  +49  151 19667206
tel:  +49  911 506997-27
 
mail:   użyj formularza

 
© 2014-2020   ASTHERM 
projekt: 24x36.pl