Kabiny lakiernicze


Kabiny lakiernicze dla przemysłu meblarskiego, to najczęściej osobne kabiny lakiernicze i oddzielne kabiny suszące. W meblarstwie, wielkość kabiny lakierniczej dopasowana jest do ilości malarzy pracujących jednocześnie, wielkości malowanych detali, przyjętej technologii malowania i oczywiście od istniejących warunków lokalowych. Z powyższych względów kabiny lakiernicze przeznaczone dla przemysłu meblarskiego mają bardzo różne wymiary i jeszcze nie zdarzyło się wykonanie dwóch identycznych.

Kabiny lakiernicze ASTHERM projektowane są w ten sposób, by zapewnić jak największą ich uniwersalność, dlatego przyjęliśmy, że standardowa wewnętrzna wysokość kabiny, mierzona od powierzchni krat podłogowych do filtra sufitowego wynosi aż 3000 mm. Dzięki temu, w takiej kabinie można malować również duże, nietypowe elementy takie jak komody, szafy, lady, itp.

ASTHERM - producent i dostawca kabin lakierniczych, lakierniczo-suszących, stref przygotowania, ścianek malarskich, systemów wentylacyjnych, układów rekuperacji i wymienników ciepła - Kabina lakiernicza dla branży meblarskiej

W kabinach lakierniczych dla przemysłu meblarskiego stosowany jest różny, zależny od potrzeb, ruch powietrza. Zawsze występuje nawiew ciepłego, czystego powietrza przez sufit filtracyjny, dzięki temu lakiernik oddycha czystym powietrzem. Sufit filtracyjny może być umieszczony bezpośrednio nad stanowiskiem lakierowania lub może być nieco przesunięty.

Wyciąg zapylonego powietrza odbywa się przez kraty podłogowe – w kabinie z pionowym ruchem powietrza, przez filtry zlokalizowane w ścianie bocznej /szczytowej - w kabinie z krzyżowym ruchem powietrza, lub jednocześnie - przez kraty podłogowe i filtry w ścianie bocznej /szczytowej - w kabinie z kombinowanym, pionowo-krzyżowym ruchem powietrza. Każde z tych rozwiązań ma zalety i wady, a o wyborze decydujemy wspólnie z Inwestorem po określeniu rodzaju i ilości malowań oraz analizie korzyści wynikających z poszczególnych rozwiązań.

Jak zwykle w lakierni istotnym czynnikiem jest jasność i rozmieszczenie oświetlenia. W zależności od profilu produkcji proponujemy różne warianty: lampy pionowe, lampy poziome, również w dwóch i więcej rzędach, lampy poziome + lampy w suficie świecące do dołu. Podobnie jak w przypadku sposobu wentylacji, tu również uzgadniamy i proponujemy najwłaściwsze rozwiązanie, zależne od specyfiki produkcji.

Układy wentylacyjno-grzewcze, albo zapewniają podstawowe parametry bezpieczeństwa zawarte w normach, albo przygotowywane są na podstawie indywidualnych opracowań. Systemy ogrzewania powietrza: olejowe, gazowe oraz gorąco-wodne. Dodatkowo oferujemy układy rekuperacji oparte o bezobsługowe wymienniki krzyżowe o sprawnościach znamionowych do 75%.

ASTHERM - producent i dostawca kabin lakierniczych, lakierniczo-suszących, stref przygotowania, ścianek malarskich, systemów wentylacyjnych, układów rekuperacji i wymienników ciepła - FOTO-01: Kabina lakiernicza oraz kabina susząca dla branży meblarskiej

ASTHERM - producent i dostawca kabin lakierniczych, lakierniczo-suszących, stref przygotowania, ścianek malarskich, systemów wentylacyjnych, układów rekuperacji i wymienników ciepła - FOTO-02: Lakiernicza kabina meblarska z nadmuchem sufitowym i wyciągiem ścienno-podłogowym

Więcej szczegółowych informacji na temat:  Kabina lakiernicza dla branży meblarskiej  udzielimy indywidualnie - wyślij do nas wypełniony formularz:

 

    Podobne tematy:

 

NASZ ADRES

ASTHERM Sp. z o.o.

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 13,
05-530 Góra Kalwaria k. Warszawy, Polska

tel:  +48  22 717 74 02
tel:  +48  601 227 632
fax:  +48  22 717 74 00
mail:   info@astherm.pl

KRS: 0000232042
NIP: 123-10-48-349
Nr konta:
09 1910 1048 2787 7758 1378 0001

Herr Marius Neldner

Nürnberg, Deutschland

tel:  +49  151 19667206
tel:  +49  911 506997-27
 
mail:   użyj formularza

 
© 2014-2020   ASTHERM 
projekt: 24x36.pl